Categorii
Fără categorie

Totalul

Cazuri

LocațieConfirmateCazuri la un milion de persoaneS-au vindecatDecese
Statele Unite ale Americii891.4112.704,8882.84650.401
Spania219.7644.665,8692.35522.524

Italia189.9733.153,4257.77625.549

Germania153.3931.844,7995.8175.57

Regatul Unit143.4642.159,4519.506

Franţa120.8041.80142.08821.856

Turcia101.7901.224,118.4912.491

Iran88.1941.058,3666.5965.574

China84.30260,1377.2574.642

Rusia68.622467,635.568615

Brazilia50.036236,7626.5733.343

Belgia44.2933.843,3910.1226.679

Canada42.7731.126,2215.2022.197

Olanda36.5352.093,574.289

Elveţia28.3643.303,3120.6001.562

India23.45217,244.814723

Portugalia22.7972.218,341.228854

Peru20.914650,897.422572

Irlanda17.6073.577,579.233794


Suedia
17.5671.700,015502.152

Arabia Saudită15.102441,342.049127

Austria15.0171.686,8111.872530

Israel14.8821.621,135.685193

Japonia12.42998,682.408328

Singapore12.0752.117,0892412

Chile11.812618,25.804168

Mexic11.63391,92.6271.069

Ecuador11.183640,611.328560

Pakistan11.15550,92.527237

Polonia10.759280,341.740463

Coreea de Sud10.708206,88.501240

România10.417536,822.817552

Belarus8.773931,961.12060

Emiratele Arabe Unite8.756885,31.63756

Qatar8.5253.103,0780910

Indonezia8.21130,761.002689

Danemarca8.2101.409,985.526403

Ucraina7.647182,59601193

Serbia7.4831.074,561.094144

Norvegia7.4011.378,83194

Filipine7.19266,29762477

Australia6.674260,045.09578

Republica Dominicană5.749555,0176326

Malaysia5.691173,843.66396

Panama5.1661.224,52271146

Bangladesh4.68927,85112131

Columbia4.56192,34927215

Finlanda4.284775,022.000172

Africa de Sud3.95367,261.47375

Egipt3.89138,831.004287

Maroc3.692102,97478155

Luxemburg3.6655.970,0972883

Argentina3.42376,17833166


Algeria
3.00769,931.355407

Moldova2.9261.091,0875584

Thailanda2.85442,922.49050

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *